Möteslokaler i olika storlekar mitt i Stockholm City.

LokalPlatserTimmarEFS & intern

priser

Övriga

priser

Långtids-

bokning

priser

Kyrksal250150010001000
Kyrksal2506250050005000
Roseniussalen501160320240
Roseniussalen50680016001200
Petrussalen1001200400300
Petrussalen1006100020001500
Hörnrummet401200400300
Hörnrummet406100020001500
Projektor i kyrksalen1505050
Projektor i kyrksalen6250250250
Vaktmästare per timme 08.00-19.001215215215
Vaktmästare per timme 19.00-22.001250250250

 

 

 

Betlehemskyrkan är beläget vid Observatorielunden mitt i centrala Stockholm, närmaste t-bana finns på Rådmansgatan alldeles i närheten av kyrkan. Vi erbjuder flera lokaler i olika storlekar till uthyrning, till vänster ser ni en tabell över lokalerna samt priser.

 

Besöksadress

Rehnsgatan 20, 6 tr
113 57 Stockholm

Kontakt
Telefontider: Tis + Ons 09.00-11.00

Ni som talar in på telefonsvararen och uppger namn, nummer och ärende har vi möjlighet att återkoppla till.

Vid kontakt under övriga tider hänvisas till Betlehemskyrkans styrelsen på styrelsen@betlehemskyrkan.com 

Villkor

Avbokningsregler

  • Kostnadsfri avbokning fram till 4 veckor innan ankomst.
  • Avbokning som sker närmare än 4 veckor innan ankomst debiteras med 25 %,
  • Närmare än 3 veckor före ankomst debiteras med 50 %,
  • Närmare än 2 veckor innan ankomst 75 % och
  • 1 vecka innan ankomst med 100 % av beställningens värde.